Закон і Бізнес


Стало відомо, чому Жовтневий палац не підійшов суддям для проведення з’їзду


.

05.03.2021 08:55
14127

Ми не можемо погодитись з тим, щоб демократичні цінності, за які віддали своє життя Герої Революції гідності, були сплюндровані радикально налаштованими силами, які погрожують закидати «коктейлями Молотова» делегатів з'їзду суддів України.


Про це йдеться у зверненні Ради суддів України до Українського народу, органів державної влади України, міжнародних партнерів та представників дипломатичних установ, які працюють в Україні, ухваленому під час позачергового засідання Ради суддів України, передає «Закон і Бізнес».

Нагадаємо, згідно із рішенням РСУ від 04.03.2021 №11,  місце проведення XVIII з'їду суддів України було перенесено з приміщення Міжнародного центру культури та мистецтв Федерації профспілок України до «Президент Готелю», що на вулиці Госпітальній, 12.

Самоврядники звертають увагу на те, що низка громадських організацій, які позиціонують себе борцями з корупцією у державі загалом та суддівському середовищі, зокрема, виступили із закликами зірвати проведення з'їзду, блокувати його роботу, аж до застосування фізичного насильства проти учасників зібрання. Головним аргументом до застосування сили стало місце проведення з'їзду суддів України – колишній «Жовтневий палац», поряд з яким, загинули Герої Небесної сотні. На думку зазначених осіб це позбавляє суддів права проводити там свій захід.

Наводимо повний текст звернення.

 

Великий та незламний Український народе!

Вельмишановні представники усіх органів державної влади України!

Рада суддів України, засвідчуючи Вам свою повагу, звертається до Вас від імені всіх суддів України, які здійснюють правосуддя ім'ям держави Україна з наступним.

Відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» з'їзд суддів є найвищим органом суддівського самоврядування і скликається Радою суддів України раз на два роки.

XVIII черговий з'їзд суддів України мав відбутися у березні 2020 року. Проте, з метою мінімізації ризиків розповсюдження гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 його було перенесено на невизначений строк.

З урахуванням вищевикладеного, місцем проведення ХVIІІ чергового з’їзду суддів України було визначено Міжнародний центр культури та мистецтв Федерації профспілок України (м. Київ, алея Небесної Сотні, 1), концертна зала якого здатна розмістити понад 2 тисячі осіб.

З огляду на місце проведення суддівського форуму, низка громадських організацій, які позиціонують себе борцями з корупцією у державі загалом та суддівському середовищі, зокрема, виступили із закликами зірвати проведення з'їзду, блокувати його роботу, аж до застосування фізичного насильства проти учасників зібрання. Головним аргументом до застосування сили стало місце проведення з'їзду суддів України – колишній «Жовтневий палац», поряд з яким, загинули Герої Небесної сотні. На думку зазначених осіб це позбавляє суддів права проводити там свій захід.

Ми з великою повагою ставимося до жертовності невинно вбитих борців за українську державність, розділяємо горе їхніх рідних, ніколи не дозволимо собі глумитися над їхньою пам'яттю.

Але, ми не можемо погодитись з тим, щоб демократичні цінності, за які віддали своє життя Герої Революції гідності, були сплюндровані радикально налаштованими силами, які погрожують закидати «коктейлями Молотова» делегатів з'їзду суддів України. Бо, закликаючи до блокування проведення з'їзду суддів України, громадські організації свідомо наражають на позбавлення права на суд мільйони громадян, які очікують на справедливі і законні рішення у своїх справах.

З огляду на те, що правоохоронні органи заявляють про посилення радикальних настроїв напередодні з’їзду, можна припустити, що замовники дестабілізації зацікавлені в реалізації найгіршого сценарію, у підсумку якого – ліквідація незалежності суддів і повна зупинка здійснення правосуддя аж до ліквідації судової влади як такої.

Ми не можемо цього допустити, як і не можемо допустити того, щоб окремі сили використовували пам’ять загиблих в досить сумнівних цілях, а тому Рада суддів України ухвалила рішення змінити місце проведення XVIII чергового з’їзду суддів України.

Ми з повагою ставимось до конституційного права громадян збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, походи і демонстрації, а тому переконані, що організатори відповідних масових заходів зможуть забезпечити дотримання законодавства України при їх проведенні.

У той же час, ми закликаємо очільників державної влади найвищого рівня докласти максимум зусиль для забезпечення безпеки проведення XVIII чергового з’їзду суддів України.

Також ми звертаємося до міжнародних партнерів та представників дипломатичних установ, які працюють в Україні, звернути увагу на штучне загострення ситуації навколо судової влади в державі і на своєму рівні запобігти загостренню суспільних настроїв.

Рада суддів України

Закон і Бізнес