Закон і Бізнес


Збір за «відмивання»


№10 (1516) 06.03—12.03.2021
2013

Ідея проведення амністії капіталів вітає під куполом парламенту вже не одне десятиріччя. Втім, далі законопроектів вона, як правило, не просувалася. Втім, шостий Президент спробує зрушити цю стіну з місця.


Він уніс до Верховної Ради пакет законопроектів , що передбачають так звану податкову амністію, ключовим серед яких є «Про внесення змін до Податкового кодексу» (№5153). Ними громадянам України пропонується одноразово задекларувати свої статки та сплатити збір: 5% — з активів та грошей, що знаходяться в Україні, і 9% — якщо за кордоном.

Умови стандартні: якщо це не «брудні» гроші і вони перебувають на рахунках у банках, то ніхто не повинен питати про джерела їх походження. Якщо ж декларуються інші активи, включаючи нерухомість, то їхню вартість треба окремо підтвердити в оцінювача.

Щоправда, тепер амністуються тільки активи, що одержані з ухиленням від сплати податків і зборів (стст.212 та 212-1 Кримінального кодексу) або валютного законодавства. Якщо ж правоохоронні органи доведуть, що вони «забруднені» будь-яким іншим злочином, то сплата збору не врятує від кримінального провадження.

Тим, хто не захоче світити статки, припишуть наявність активів на загальну суму в 400 тис. грн., а також квартиру площею 120 м2, будинок (240 м2) зі спорудами та земельну ділянку в межах норми безоплатної передачі. Також вважатиметься, що кожен громадянин законно придбав один автомобіль, один мотоцикл, одну яхту та один літак, якщо все це буде на нього зареєстровано.