Закон і Бізнес


Суттєва різниця


№9 (1515) 27.02—05.03.2021
6996

Страхові компанії мають тенденцію значно занижувати суму страхового відшкодування, тим самим заощаджуючи на витратах.


На таку особливість відносин між страховиком та водіями звернули увагу в АО «Вишневий і партнери».

За ст.29 закону «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів», у випадку ДТП відшкодовуються витрати, пов’язані з відновлювальним ремонтом транспортного засобу з урахуванням зносу. Що робити водію, коли сума страхового відшкодування в рази занижена страховою компанією?

Вже на етапі оцінки автомобіля експертом страхової водій має надати свої заперечення під час огляду авто експертом. Про це свідчить і судова практика, зокрема постанова Київського апеляційного суду від 7.04.2020 у справі №752/21192/17.

Під час огляду авто водій може залучити незалежного експерта. Далі необхідно встановити, чи відповідає звіт страхової вимогам нормативно-правових актів щодо оцінки майна та чи містить він недоліки, що вплинули на достовірність оцінки. У 89% випадків звіт таким вимогам не відповідає.

Далі необхідно написати звернення в страхову компанію винуватця з метою виплати різниці між фактичним розміром шкоди/сумою, яка зазначена у звіті на ваше замовлення, і страховою виплатою.

Якщо страхова компанія відмовить у виплаті такої різниці, необхідно звертатися до суду. Відповідачем буде виступати страхова компанія винуватця в межах ліміту відповідальності. У випадку перевищення такого ліміту позов пред’являється як до страхової, так і до винуватця ДТП, пояснили юристи.