Закон і Бізнес


Довіру до КС вже не відновити – Президент

Чекаємо перезавантаження?


.

01.03.2021 12:06
2402

Схоже, в Офісі Президента взяли курс на перезавантаження складу Конституційного Суду в рамках його реформи, оскільки Президент Володимир Зеленський не бачить можливості відновлення довіри та говорить про прозорий добір суддів.


Принаймні такий висновок можна зробити з його виступу під час Всеукраїнського форуму «Україна 30. Розвиток правосуддя», передає «Закон і Бізнес».

 «На жаль, цей орган (Конституційний Суд – прим. Ред.) став синонімом недовіри, і сьогодні вже йдеться не про її відновлення, а про фактично побудову цієї довіри з нуля. Формат, у якому має працювати КСУ, – це прозорий добір суддів, доброчесність, етика, чіткі процедури та порядок ухвалення рішень», – зауважив Президент.

Глава держави нагадав, що для пошуку шляхів розв’язання цієї та інших проблем він утворив Комісію з питань правової реформи.

«Це експертна, неполітизована платформа для підготовки стратегічної візії – тобто комплексу законодавчих змін, що усунуть недоліки та дадуть відповідь на питання, яку судову систему матиме Україна через кілька років та за яких умов ми досягнемо міжнародних стандартів здійснення правосуддя», – резюмував В.Зеленський.

Закон і Бізнес