Закон і Бізнес


Крок у сьогодення

На юридичному ринку починає працювати унікальний IT-продукт


Лідія Ізовітова (праворуч) запевнила: для тих, хто скористається новим продуктом, він стане надійним інструментом у роботі.

№9 (1515) 27.02—05.03.2021
Віктор ФЕДОРІВ
3087

Юридичні чат-боти активізуються. Але й адвокати не стоять на місці. Так, в Україні з’явилася комплексна онлайн-платформа, що дасть адвокатам можливість прогнозувати судові рішення та стежити за власною репутацією.


Як приборкати хаос?

Національна асоціація адвокатів України та компанія «ЛІГА:ЗАКОН» презентували унікальну онлайн-платформу для адвокатів. Робочий онлайн-простір «Liga 360: Адвокат НААУ» містить три блоки: інформаційний, організаційний та репутаційний, що враховують потреби кожного адвоката та створюють сприятливі умови для інформування адвокатів про зміни чинного законодавства України та судової практики, забезпечення доступу до навчальних заходів Вищої школи адвокатури, а також просування свого персонального бренду.

Ексклюзивний IT-продукт створений у надзвичайно короткі терміни завдяки співпраці між НААУ та «Ліга:Закон» у рамках меморандуму, підписаного в грудні 2020 року.

Презентуючи онлайн-платформу, голова НААУ, Ради адвокатів України Лідія Ізовітова наголосила, що цей онлайн-продукт створений з урахуванням рекомендацій НААУ та включає повний комплекс інструментів для ефективного вирішення професійних завдань для кожного адвоката.

«Сьогодні в Україні мільйон нормативно-правових актів. Щодня до них уносяться зміни, і ми маємо швидкоплинне, динамічне, хаотичне, а іноді навіть суперечливе законодавство. До того ж є позиції Верховного Суду, які нас інколи дивують, бо містять фактично нові норми законодавства. Адвокат має швидко орієнтуватися в цьому широкому законодавчому полі, бо кожна справа — нова й має часові межі. Сьогодні без відповідного цифрового моніторингу й пошукових фільтрів адвокат не може ефективно працювати», — підкреслила Л.Ізовітова. Тож приборкувати хаос в українському законодавстві правники зможуть завдяки онлайн-зброї у вигляді нового продукту.

Голова ради директорів компанії «Ліга:Закон» Марина Бондаренко зазначила, що онлайн-платформа поєднує 30-річний досвід у розробленні IT-продуктів компанії та експертизу НААУ щодо організації адвокатської діяльності та підвищення професійних стандартів адвокатури. Тобто все, що потрібно успішному адвокату, є в єдиному онлайн-просторі.

«Наразі ми маємо майже два десятки продуктів і сервісів. І для того, щоб не користуватися окремими продуктами нарізно, була зроблена диджиталізована платформа, яка збирає для кожного конкретного спеціаліста можливості різних продуктів за його потребами. Виходить комплексний підхід для забезпечення діяльності кожного адвоката — як інформаційний, так і ІТ», — розповіла М.Бондаренко.

Л.Ізовітова також зазначила, що онлайн-платформа буде удосконалюватись, і висловила сподівання, що адвокати будуть активно задіювати зворотний зв’язок, як покращити продукт із точки зору професійного користувача.

Коло можливостей

Адвокат, який стане користувачем нової платформи, отримує 10 або 16 безкоштовних годин для підвищення кваліфікації у ВША та зарахування внеску на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування за поточний рік.

«Ми дуже раді, що в нас з’явилися такі партнери, які нас почули, які розуміють, що розвиток адвокатури — це майбутнє для наших людей, які будуть захищені. І сподіваюся, що наші адвокати оцінять цей продукт належним чином», — підсумувала голова НААУ.

«Liga 360: Адвокат НААУ» дає безліч можливостей. Завдяки продукту забезпечується доступ до необхідної інформації (актуального законодавства, повної бази судових рішень із можливістю прогнозувати рішення за позовами, сервісу перевірки та моніторингу контрагентів, новин і подій НААУ, аналітики від експертів юридичних видань). А також підвищення кваліфікації на вебінарах ВША з нарахуванням залікових балів та доступом до кабінету адвоката на сайті ВША НААУ. Сплатити щорічний внесок до НААУ на фінансування діяльності органів адвокатського самоврядування та отримати доступ до особистого кабінету адвоката на сайті НААУ можна також через новий IT-продукт.

Окрім того, в адвокатів з’являється можливість контролювати власну репутацію або репутацію провідних юридичних фірм у публічному просторі завдяки спеціальному функціоналу. Є можливість завдяки платформі здійснювати просування власного бренду. Доступні також розміщення інформації в Національному професійному юридичному каталозі «Liga:Book» та сплата податків онлайн і подання звітності до контролюючих органів — для ФОП.

Для ознайомлення членів НААУ з новою системою буде надано безкоштовний тестовий доступ до 15.03.2021. Причому такий доступ дає можливість не просто скористатись якоюсь демоверсією продукту, а спробувати повний спектр можливостей, які дає платформа. Розроблено також окрему версію продукту, що налаштована на потреби помічників адвокатів і стажистів.

Л.Ізовітова також зазначила, що нова платформа збирає функції та інформацію з різних продуктів, адаптуючись до потреб конкретного професіонала. Крім того, з’являється унікальна можливість швидкого підбору схожих судових рішень, а також прогнозування виграшу позову. Л.Ізовітова наголосила, що створення унікального на українському юридичному ринку продукту здійснювалось у рівному партнерстві. Адже НААУ передала свої численні напрацювання для того, аби онлайн-платформа була дійсно якісною. Продукт містить багато аналітики та коментарів, саме тому на його алгоритми адвокати можуть впевнено покластися.

Голова НААУ зазначила, що в умовах, в яких адвокатам доводиться працювати зараз, коли і мінливе законодавство, і відбувається розвиток IT-технологій, цей продукт — крок не в майбутнє, а в сьогодення.

 

КОМЕНТАР ДЛЯ «ЗіБ»

Валентин ГВОЗДІЙ,
заступник голови НААУ, РАУ

— Які додаткові можливості для адвокатів з’являться завдяки новому продукту?

— Відомо, що впродовж останніх років НААУ приділяє велику увагу диджиталізації та розширенню функціоналу офіційного порталу НААУ. У рамках цього стратегічного напряму діяльності ми постійно вдосконалюємо Єдиний реєстр адвокатів України як з точки зору захисту даних, так і з точки зору дизайну, наповнення та додаткових функцій у профілі адвоката в ЄРАУ.

Так, створений онлайн-кабінет адвоката. Ми запровадили електронну генерацію ордерів, онлайн-підвищення кваліфікації та автоматичне зарахування залікових балів. НААУ має сучасні інструменти для комунікації з адвокатською спільнотою. Ми інформуємо про діяльність НААУ не тільки через сайт, а й через адресні розсилки, соціальні мережі та телеграм-канал.

У «Liga 360: Адвокат НААУ» інтегровано більшість цих сервісів, і тепер ними можна буде користуватися на єдиній платформі з аналітичними інструментами компанії «Ліга.Закон». Більше того, ми включили до цього нового продукту деякі маркетингові переваги для адвокатів. Так, користувачі зможуть отримати 10 безкоштовних годин занять у Вищій школі адвокатури, що дорівнює 10 заліковим балам на шляху до підвищення кваліфікації. 16 год. на безкоштовне навчання у ВША включені до спеціального пакета, який передбачений для молодих адвокатів і правників, які поновили адвокатську діяльність. Також користувачам буде зараховано сплату внеску на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування на наступний рік. При цьому вартість продукту для адвокатів знижена на 50% і більше, якщо порівнювати з тарифними планами на інші продукти та інструменти.

— Чи буде тестовий доступ відкритий для адвокатів, які не сплатили щорічних внесків?

— Тестовий доступ буде відкритим до 15 березня й буде безкоштовним. Усі можливості нового продукту зможе вивчити кожен адвокат, незалежно від того, чи сплачено ним внески.

Утім, це не означає, що адвокати можуть уникати цього обов’язку, який передбачений законом. Однією з переваг нового продукту є також те, що в разі купівлі пакета «Liga 360: Адвокат НААУ» внесок адвоката-боржника за поточний рік буде зарахований до органів адвокатського самоврядування НААУ.