Закон і Бізнес


Майно, придбане під час шлюбу, від поділу не сховати — адвокат


24.02.2021 17:52
3046

Суд арештував спільне майно подружжя, зареєстроване за чоловіком, яке той намагався перереєструвати на своїх родичів, аби уникнути його поділу в судовому порядку.


Непоодинокі випадки, коли після припинення шлюбних стосунків один з подружжя намагається відчужити майно, аби не ділити його з іншим. Так сталось і у даному спорі.

Подружжя в період шлюбу набуло у власність дороговартісне майно, декілька об’єктів нерухомості, автомобілів, іншого рухомого майна, що становить значну матеріальну цінність.

Однак, чоловік використовуючи як аргумент те, що дружина перебуває у відпустці по догляду за дітьми та не заробляє кошти, систематично стверджував, що все майно належить йому на праві особистої власності, а її в будинку немає абсолютно нічого.

На цій підставі між подружжям виникали постійні суперечки. Під час однієї з них між парою спалахнув конфлікт і чоловік вигнав, у буквальному сенсі, дружину з малолітніми дітьми з будинку, не дозволивши забрати навіть особисті речі. Пощастило, що по сусідству проживали батьки, які їх прихистили у себе.

Всі спроби дружини примиритись – закінчились невдачею. Більше того чоловік пригрозив: якщо дружина намагатиметься через суд поділити майно, то залишиться взагалі ні з чим, більше того, він відбере дітей, тому що все його, а матері без майна та доходів дітей ніхто не передасть.

Документи ж, які посвідчують права на спільне майно та навіть свідоцтво про шлюб, він заховав у сейф, аби створити дружині перепони для звернення до суду.

Дружина намагалась домовитись та вийти з ситуації – людьми. Натомість, чоловік, як тільки вигнав дружину з дітьми на вулицю, почав активно перереєстровувати майно на своїх родичів.

Фактично це змусило її звернутись за правовою допомогою.

За кілька днів адвокатам АО «Вишневий і Партнери» оперативним чином вдалось зібрати доказову базу, отримати дублікати документів та звернутись до суду з заявою про накладення арешту на майно, яке чоловік не встиг перереєструвати. Ухвалою суду заяву було задоволено та накладено арешт на квартиру і автомобіль, що залишились у власності чоловіка.

Що ж до майна, яке чоловік встиг перереєструвати, аби уникнути його поділу, то ці дії також є марними. Адже дружина, змінивши предмет позову, проситиме суд стягнути компенсацію половини вартості кожного з відчужених транспортних засобів, проданих не в інтересах сім’ї, замість визнання права власності на частку в спільному майні.

І доволі спірне питання чи виграє що-небудь чоловік від таких маніпуляцій, та чи не втратить він набагато більше, ніж при добровільному позасудовому поділі спільного майна, запропонованого дружиною.

Закон і Бізнес