Закон і Бізнес


Як стягнути гроші за невиконання усних домовленостей


.

05.02.2021 11:20
12916

Кожен другий контрагент, користуючись довірою замовника, розуміє, що підписаного договору не існує, забирає гроші, а товар не поставляє. Що ж робити у такому випадку замовнику, який заплатив гроші, проте не отримав товар?


За статистикою Адвокатського об’єднання «Вишневий і Партнери» більш ніж у 68% люди не хочуть вдаватися до паперової тяганини, і укладають договори «на словах», сподіваючись на добросовісність контрагента. Зазвичай такими контрагентами виступають знайомі, друзі тощо. Люди платять гроші, домовляються щоб їм поставили товар в певний строк та спосіб, і чекають поставку. А її немає…

Якщо ви потрапили у аналогічну ситуацію, радимо вам не зволікати, і звертатись до суду за захистом своїх порушених прав.

Перш за все, до пред’явлення позову в суд, вам необхідно направити на відому вам адресу постачальника (продавця) лист-вимогу в якому просити негайно виконати обов’язок з поставки товару у семиденний строк від дня пред’явлення вимоги.

Адже, за змістом ч.2 ст.530 Цивільного кодексу якщо строк (термін) виконання боржником обов’язку не встановлений або визначений моментом пред’явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов’язок у 7-денний строк від дня пред’явлення вимоги, якщо обов’язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.

Але необхідно пам’ятати, що між вами як замовником, та постачальником не було підписано жодного договору про поставку певного товару. І ось саме на цьому етапі можуть виникнути труднощі з доведенням суду що між вами дійсно було укладено договір поставки товару.

Положеннями ч.1 ст.205 ЦК передбачено, що правочин може вчинятися усно або в письмовій (електронній) формі.

Відповідно до ч.1 ст.181 Господарського кодексу допускається укладення господарських договорів у спрощений спосіб, тобто шляхом обміну листами, факсограмами, телеграмами, телефонограмами тощо, а також шляхом підтвердження прийняття до виконання замовлень, якщо законом не встановлено спеціальні вимоги до форми та порядку укладення даного виду договорів.

Отже, вам необхідно довести, що між вами було укладено договір на поставку товару у спрощений спосіб. Для цього потрібно зібрати такі документи:

рахунок фактуру на оплату послуг,

скріншот електронного листування між вами та постачальником,

докази перерахування коштів на рахунок постачальника.

Також, факт укладення договору можуть підтвердити в суді і свідки (за наявності).

Зібравши документи, необхідно підготувати позовну заяву до суду в якій просити суд стягнути на вашу користь гроші, які було сплачено за товар. До позовної заяви додаємо лист-вимогу з доказами направлення (чек з пошти, опис вкладення), скріншот електронного листування, рахунок фактуру, докази перерахування коштів тощо.

Саме такого алгоритму дій радимо дотримуватись, якщо ви опинились у наведеній ситуації.

Детальніше вас проконсультує спеціаліст АО «Вишневий і Партнери» за тел.: + 38 (098) 000 2411

Закон і Бізнес