Закон і Бізнес


Статистика порушень


№5 (1511) 30.01—05.02.2021
2407

Лише за IV квартал 2020 року відбулося 47 санкціонованих обшуків і затримань адвокатів по всій Україні. Утім, у 12 випадках це відбувалося без повідомлення рад адвокатів регіонів.


Про це свідчать статистичні дані про діяльність органів адвокатського самоврядування, розміщені на сайті Національної асоціації адвокатів України.

Найбільшу кількість офіційних повідомлень про проведення процесуальних дій стосовно адвокатів отримала Рада адвокатів м.Києва — 12. На другому місці — Рада адвокатів Дніпропетровської області, яка була повідомлена про такі випадки 7 разів. На третьому — Волинська область (6 повідомлень).

Мали місце й 12 обшуків і затримань без повідомлення РАР. Причому найчастіше (8 разів) гарантії, передбачені законом «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», порушували в Київській області.

Крім того, за IV квартал минулого року до рад надійшли 24 звернення щодо порушень прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності. За цей же період 25 таких звернень надійшло до Ради адвокатів України. 9 із них було скеровано до правоохоронних органів, решту — до профільного комітету НААУ для подальшого опрацювання.