Закон і Бізнес


Таксі над Парижем


№5 (1511) 30.01—05.02.2021
2200

У 2030 році в небі над столицею Франції з'являться перші літаючі таксі. Вони скоротять подорож з центру до аеропорту Шарль де Голль на півночі Парижа.


Якщо зараз таку відстань можна подолати за 40 хв., то по повітрю дорога займе не більш як 15 хв. Правда, тепер основне завдання — зменшити вартість польоту. Для цього, наприклад, конструкторам запропонували збільшити кількість посадкових місць з нинішніх 1-2-х до 6.

Перші випробування заплановані на червень цього року. А під час літньої Олімпіади 2024 року, яка відбудеться в Парижі, оператор громадського транспорту RATP збирається влаштувати демонстраційні польоти з пасажирами на борту.

Аеротаксі в Парижі повинні бути не тільки швидкими, але і максимально безпечними для навколишнього середовища. Вони повинні працювати на електромоторах або водневому пальному і видавати якомога менше шуму. RATP вже відібрав 31 компанію — виробника аеротаксі, які зможуть стати частиною нової транспортної системи.

До речі в австрійському Лінці інфраструктуру для аеротаксі почнуть будувати вже цього року, а в іспанських Барселоні і Сантьяго-де-Компостела перші аеротаксі з᾽являться через рік.