Закон і Бізнес


У НААУ почали звільняти адвокатів від сплати внеску за 2021 рік


27.01.2021 16:04
4347

346 адвокатів звільнено від сплати 30% внеску на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування, який відповідно до чинних норм має бути перерахований на НААУ.


Відповідні розпорядження підписала голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова, передає «Закон і Бізнес».

Рішення були прийняті на підставі відповідних заяв від адвокатів. Повідомляється, що на розгляді перебуває ще орієнтовно 150 заяв про звільнення від сплати внеску.

Рішенням Ради адвокатів України від 14.02.2020 №22 встановлено категорії адвокатів, які звільняються від сплати щорічного внеску на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування:

особи з інвалідністю 1 та 2 групи;

особи з інвалідністю внаслідок війни, учасники війни, учасники бойових дій, ветерани війни;

особи, які приймали участь у бойових діях на територіях інших країн – учасників бойових дій, інвалідів війни та учасників війни;

особи, які захищають та/або захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і беруть та/або брали безпосередню участь в АТО/ООС , забезпеченні її проведення та отримали статус учасника бойових відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

особи, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС І та ІІ категорій;

особи, які були вимушені покинути місце свого постійного проживання, у зв’язку з проведенням АТО/ООС;

особи, мобілізовані для проходження військової служби, у разі, якщо такий внесок раніше не був ними сплачений.

У НААУ нагадують: у разі, якщо ви маєте підтверджуючі документи про належність до вказаних пільгових категорій, до 31 січня також можете подати заяву до НААУ. Порядок подачі такої заяви викладений тут.