Закон і Бізнес


Закон про всеукраїнський референдум прийнято ВР


26.01.2021 16:01
2185

Засади здійснення народного волевиявлення через всеукраїнський референдум (прийняття громадянами рішень шляхом голосування), його організацію та порядок проведення визначила Верховна Рада.


Закон про народовладдя через всеукраїнський референдум (на базі проекту № 3612 від 09.06.2020) парламент ухвалив сьогодні, 26 січня, передає «Закон і Бізнес».

Згідно із документом, предметом всеукраїнського референдуму можуть бути питання:

1) затвердження закону про внесення змін до розділів І, ІІІ, XIII Конституції;

2) загальнодержавного значення;

3) про зміну території України;

4) про втрату чинності законом або окремими його положеннями.

Згідно із Законом не можуть бути предметом всеукраїнського референдуму питання:

1) що суперечать положенням Конституції України, загальновизнаним принципам і нормам міжнародного права, закріпленим насамперед Загальною декларацією прав людини, Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, протоколами до неї;

2) що скасовують чи обмежують конституційні права і свободи людини і громадянина та гарантії їх реалізації;

3) спрямовані на ліквідацію незалежності України, порушення державного суверенітету, територіальної цілісності, створення загрози національній безпеці, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі;

4) щодо питань податків, бюджету, амністії;

5) віднесені Конституцією і законами до відання органів правопорядку, прокуратури чи суду.

На всеукраїнський референдум може виноситися одне питання. Він не може проводитися одночасно з черговими та позачерговими загальнодержавними виборами, черговими місцевими виборами. 

Документом також уносяться зміни до Кодексу адміністративного судочинства України, законів «Про Конституційний Суд України», «Про запобігання корупції», «Про політичні партії в Україні», «Про Центральну виборчу комісію».