Закон і Бізнес


Столиця столиць

Названа сотня найпривабливіших міст планети


Гайд-парк був відкритий для публіки 400 років тому і досі залишається місцем, куди люблять приходити і лондонці, і туристи.

№3-4 (1509-1510) 16.01—29.01.2021
1629

Чому багато олігархів і колишні топ-чиновники обирають місцем проживання Лондон? Можливо, тому, що він вже шостий рік поспіль очолює рейтинг найкращих міст світу.


Як відзначають укладачі щорічного рейтингу The World Best Cities 2021, «столиця столиць» завжди була в топі найкращих міст світу. Хоча, на думку експертів, його позиції можуть незабаром похитнутися через Brexit.

Зараз місто перебуває на 5-му місці за кількістю компаній Global Fortune 500 (як і в 2020-му), на 29-му — за ВВП на душу населення і 52-му — за рівнем безробіття. Однак укладачі рейтингу відзначають, що в Лондоні збільшується прірва між багатими і бідними: 149-е місце з 263 міст.

Втім, пандемія змусила цінувати інші аспекти міського життя — прохолодне, придатне для дихання повітря, яке забезпечують міські дерева і зелені відкриті ландшафти. Лондон займає 16-е місце за якістю розваг на відкритому повітрі, зокрема, у парках, які служили мисливськими угіддями для королівських сімей.

А ось Нью-Йорк, хоч і став центром пандемії в США, все ж втримався на другому місці рейтингу. Париж, який укладачі відзначили як процвітаюче і богемне місто, посів третю сходинку. На 4-му місці опинилася Москва — як мегаполіс зі зручним середовищем, у т.ч. завдяки розвиненому громадському транспорту і великій кількості парків.

Серед представників Євросоюзу до першої десятки потрапили також Барселона (8-ма) і Мадрид (10-ий).

«З гарною архітектурою, доброзичливий і творчий Київ — це тиха європейська столиця, яка перебуває на підйомі», — так описали укладачі рейтингу столицю України. Правда, поки що цей підйом оцінили тільки 87-ю позицією — на 3 вище, ніж Мінськ.