Закон і Бізнес


Вибагливий пацієнт

Хворий відсудив гроші за те, що 6 років прожив у палаті


№3-4 (1509-1510) 16.01—29.01.2021
1563

Як довго пацієнт може перебувати в лікарні? Тиждень, місяць чи поки не одужає? Один китаєць вирішив, що медики недостатньо добре його лікували, і залишився у палаті разом із сім’єю на 6 років...


Такий собі Тянь був госпіталізований у 2014 році після двох місяців скарг на нудоту і блювоту, а також на те, що він погано тримався на ногах. У палаті залишилися і батьки, щоб піклуватися про нього, повідомляє Apple Daile.

Через якийсь час його стан покращився, але Тянь відмовився залишати лікарню, звинувативши ескулапів у неналежному лікуванні. Поступово сім’я облаштувалася у палаті, перевізши туди каструлі і продукти.

Тоді лікарня стала вимагати судової ухвали, щоб змусити сім’ю виїхати. Заклад навіть відмовився від оплати лікування, яка на той час досягла 1,26 млн юанів (5,5 млн грн.), з огляду на важке фінансове становище сім’ї.

Незалежна експертиза засвідчила, що стан здоров’я Тяня стабільний і його можна виписувати. Суд постановив, що юнак повинен залишити лікарню. Але той відмовився і подав зустрічний позов, стверджуючи, що медики халатно поставилися до його лікування.

Хоча суддя насварив Тяня і його батьків за використання ресурсів закладу, які могли бути використані для порятунку життів інших, але ухвалив, що лікарня все ж має нести частину відповідальності. Зокрема, за жорстоке поводження з батьками, яким доводилося сидіти в палаті навпочіпки.

На цій підставі він постановив виплатити чоловікові та його батькам 480 тис. юанів (2,1 млн грн.) компенсації. Лише отримавши гроші, сім’я погодилася виїхати.