Закон і Бізнес


ЄСПЛ відмовив педофілу у захисті права на сімейне життя


14.01.2021 13:32
1275

Вчинення статевого злочину може стати підставою не лише для скасування іноземцю дозволу на проживання, але й для вимушеного розірвання його стосунків із близькими. Гарантії права на повагу до приватного та сімейного життя при цьому не порушуються.


Європейський суд з прав людини ухвалив рішення у справі «J.A. проти Швейцарії» (№ 6325/15), передає «Закон і Бізнес» з посиланням на  інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».

Громадянин Іспанії J.A. народився і все життя жив у Швейцарії на підставі дозволу на проживання. У нього народився син, пізніше він одружився з громадянкою Білорусі

В 2009 році чоловік був визнаний винним в численних статевих злочинах, пов’язаних з неповнолітньою дочкою його позашлюбної партнерки.

В січні 2014 року міграційне управління скасувало дозвіл на його проживання через «ігнорування ним фундаментальних норм і масового порушення важливих правових інтересів». Відомство врахувало його зв’язки з Іспанією та вільне володіння іспанською мовою. Також управління послалося на інтерес у підтримці громадської безпеки.

Таке рішення та підстави його ухвалення були підтримані адміністративним судом. При цьому суд указав, що дружина J.A. могла не їхати до Іспанії.

В 2015 році Федеральний верховний суд відхилив апеляцію J.A., постановивши, що суди нижчої інстанції дотримали баланс між інтересами чоловіка та інтересом суспільства і вказав, що право на повагу до приватного життя не є абсолютним.

Зрештою J.A. виїхав в Іспанію. Його дружина залишилася в Швейцарії.

Тоді чоловік звернувся до Європейського суду з прав людини. Він скаржився на те, що скасування дозволу на проживання порушило його право на повагу до приватного та сімейного життя відповідно до статті 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Але суд у Страсбурзі констатував відсутність порушення.