Закон і Бізнес


Гостям тут не раді

В Амстердамі туристів спрямують подалі від центру


№1-2 (1507-1508) 01.01—15.01.2021
1773

Влада столиці Нідерландів задумалася на тим, щоб радикально змінити центр міста. Чиновники вважають, що Амстердам повинен стати зручним місцем для городян, а не тільки туристичною пам’яткою.


Ідея перетворити центральну частину міста пов’язана з 750-річним ювілеєм Амстердама, який відзначатимуть у 2025 році. Щоб реалізувати такий амбітний план, мерія збирається викупити будівлі в центрі, в яких зараз відкриті дрібні сувенірні крамнички, дешеві готелі та кофешопи (заклади з дозволом на продаж легких наркотиків з конопель).

Як пише «Європульс», найближчим часом мерія проведе дослідження, в результаті якого буде вирішено, що конкретно з’явиться в кожному з цих будинків. Це може бути житло, культурні центри та потрібні жителям, а не туристам, магазини.

Друге завдання мерії — зробити заклади секс-індустрії менш помітними і нав’язливими. Зокрема, їх можуть зобов’язати пізніше відкриватися або взагалі прибрати з центру, тим самим спрямувавши потік гостей в інше спеціально виділене місце.

Нарешті, в Амстердамі хочуть повернути городянам плавучий квітковий ринок. Останніми роками місцеві жителі перестали туди ходити через зростання цін і безліч туристів.

До речі, в столиці Нідерландів почали боротися з натовпами гостей ще кілька років тому. Наприклад, у 2018 році було вирішено заборонити здавати гостям житло в трьох центральних районах міста (нові правила вступили в силу минулого року).