Закон і Бізнес


У КС натякнули на перспективу втрати конституційного контролю


.

05.01.2021 17:36
1745

Недодержання органами державної влади та посадовими особами приписів Конституції може призвести до блокування роботи КС, що унеможливить здійснення конституційного контролю задля забезпечення верховенства Конституції, утвердження прав і свобод людини.


На неприпустимість цього звернули увагу судді КС, які за підсумками зборів, що відбулися сьогодні ухвалили відповідну заяву, передає «Закон і Бізнес».

Її було зроблено у зв’язку із виданням Президентом Указу від 29.12.2020 №607 «Про відсторонення від посади судді Конституційного Суду України».

Зокрема, високі судді нагадали положення ст. 19 Конституції України, згідно з якою органи державної влади (читай - Президент, - прим. Ред.) зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами.

При цьому підстави та порядок припинення повноважень судді КС встановлені саме Конституцією, якої мають дотримуватися органи державної влади.

Нагадаємо, сьогодні також був оприлюднений науковий висновок Науково-консультативної ради при КС щодо питання про відсторонення від посади судді Конституційного Суду України у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності.

До чого призведе нове загострення у відносинах між Президентом і КС – читайте в статті «Гарант іде ва-банк».

Закон і Бізнес