Закон і Бізнес


Батьківські гроші

Чому німці стали частіше йти в декретну відпустку


№1-2 (1507-1508) 01.01—15.01.2021
2345

Зазвичай батьки вкрай рідко йдуть у декретну відпустку, щоб піклуватися про новонародженого. У Німеччині обов’язки по догляду за дитиною поділяють обоє батьків. Неабиякою мірою цьому сприяє підтримка з боку держави.


Ще в 2007 році тут вступив в силу закон, що дає право на Elterngeld — «батьківські гроші». Ухвалення закону переслідувало дві мети. Перша — змінити тенденцію скорочення народжуваності в сім’ях з високим рівнем освіти і, відповідно, доходів. Тому влада ввела щомісячну допомогу, що становить 2/3 їх середньомісячного заробітку, пише DW.

Друге важливе нововведення полягало в тому, що декретні виплати збільшувалися ще на два місяці (12 + 2), якщо в батьківську відпустку, що триває як мінімум 60 днів, йшов також батько дитини. Ці два місяці він міг взяти як разом зі своєю дружиною, так і після завершення її відпустки.

Максимальна сума «батьківських грошей» становить €1800 на місяць. Безробітним ж виплачують мінімальну суму — €300. За даними статистики, середня щомісячна виплата Elterngeld для чоловіків в 2019 році становила €1230, для жінок — €613.

Батьки можуть розподіляти 14 місячних виплат на двох так, як їм зручно. Наприклад, розділити їх порівну і провести вдома разом 7 місяців після народження дитини.

Як показує статистика, тільки в 2019 році в Німеччині у відпустку по догляду за дитиною пішли 456 тис. Чоловіків — на 6% більше, ніж роком раніше. В середньому батьки в ФРН беруть зараз близько трьох місяців відпустки. Причому цією можливістю користується майже кожен другий чоловік, який має дітей.