Закон і Бізнес


Давня харчевня


Малюнки на прилавку за два тисячоліття майже не постраждали

№1-2 (1507-1508) 01.01—15.01.2021
1808

Необхідність швидко поїсти — не тренд сучасності. Харчевні існували і раніше: на торгових шляхах і в містах. Одна з них знову відкриється в Помпеях — через 2000 років.


Втім, Термополій (від слів «теплий» і «швидко») не обслуговувати клієнтів, як два тисячоліття тому. Сучасним відвідувачам лише дадуть можливість помилуватися на інтер’єр стародавньої харчевні, який був похований під багатометровим шаром попелу після виверження Везувію в 79 році н.е., пише Бі-Бі-Сі.

Ця закусочна була виявлена ще в 2019 році в ході археологічних розкопок на місці стародавнього міста, які ведуться багато десятиліть.

За словами експертів, у місті були десятки таких забігайлівок, що свідчить про поширену практику продавати їжу на винос в Римській імперії. Однак так добре збережених ресторанів в Помпеях раніше не знаходили. Археологи виявили практично незайманий прилавок з отворами для судин, в яких зберігалася гаряча їжа.

Історики вважають, що в місті було до 150 Термополій, які обслуговували переважно тих жителів, у яких вдома просто не було кухні і яким потрібно щось швидко перекусити на ходу. У таких забігайлівках вам могли запропонувати хліб грубого помелу з солоною рибою, запечений сир, сочевицю і пряне вино.