Закон і Бізнес


Пільга зі сплати адвокатського внеску: як отримати

нагадали у НААУ


28.12.2020 17:20
3139

Радою адвокатів України (рішення №22/2020) було встановлено категорії адвокатів, які звільняються від сплати щорічного внеску на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування.


Про це нагадали у Національній асоціації адвокатів України, передає «Закон і Бізнес».

Згідно з рішенням, під звільнення, зменшення або відтермінування сплати щорічного внеску підпадають 7 категорій адвокатів:

- особи з інвалідністю 1 та 2 групи;

- особи з інвалідністю внаслідок війни, учасники війни, учасники бойових дій, ветерани війни;

- особи, які приймали участь у бойових діях на територіях інших країн – учасників бойових дій, інвалідів війни та учасників війни;

- особи, які захищають та/або захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і беруть та/або брали безпосередню участь в АТО/ООС , забезпеченні її проведення та отримали статус учасника бойових відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

- особи, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС І та ІІ категорій;

- особи, які були вимушені покинути місце свого постійного проживання, у зв’язку з проведенням АТО/ООС;

- особи, мобілізовані для проходження військової служби, у разі, якщо такий внесок раніше не був ними сплачений.

Ті адвокати, які мають підстави для отримання пільги або продовження наданої раніше пільги по сплаті адвокатського внеску, мають подати заяви до ради адвокатів регіону та до НААУ до 31 січня 2021 року.

Заява подається в оригіналі, з підписом адвоката. До неї мають бути додані копії документів, які підтверджують пільговий статус.

Рішення про звільнення, зменшення або відтермінування сплати щорічного внеску приймається за наявності підтверджуючих документів:

- радою адвокатів регіону в частині 70% внеску;

- Радою адвокатів України щодо 30% внеску.

Закон і Бізнес