Закон і Бізнес


Пільги для адвокатів зі сплати внеску: в НААУ повідомили підстави та термін подачі заяв


24.12.2020 12:06
2617

Адвокати, які мають підстави для отримання пільги або продовження наданої раніше пільги по сплаті адвокатського внеску, мають подати заяви до ради адвокатів регіону та до НААУ до 31 січня 2021 року.


Як повідомили «ЗіБ» в Національній асоціації адвокатів України, заява подається в оригіналі, з підписом адвоката. До заяви мають бути додані копії документів, які підтверджують пільговий статус.

Під звільнення, зменшення або відтермінування сплати щорічного внеску підпадають наступні категорії адвокатів:

— особи з інвалідністю 1 та 2 групи;

— особи з інвалідністю внаслідок війни, учасники війни, учасники бойових дій, ветерани війни;

— особи, які приймали участь у бойових діях на територіях інших країн – учасників бойових дій, інвалідів війни та учасників війни;

— особи, які захищають та/або захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і беруть та/або брали безпосередню участь в АТО/ООС , забезпеченні її проведення та отримали статус учасника бойових відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

— особи, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС І та ІІ категорій;

— особи, які були вимушені покинути місце свого постійного проживання, у зв’язку з проведенням АТО/ООС;

— особи, мобілізовані для проходження військової служби, у разі, якщо такий внесок раніше не був ними сплачений.

Рішення про звільнення, зменшення або відтермінування сплати щорічного внеску приймається за наявності підтверджуючих документів відповідного статусу заявника:

радою адвокатів регіону щодо 70% щорічного внеску на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування;

Радою адвокатів України, Національною асоціацією адвокатів України щодо 30% щорічного внеску на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування відповідно.

РАР, Рада адвокатів України, Національна асоціація адвокатів України можуть витребувати додаткові відомості щодо набуття відповідного статусу (довідку про безпосередню участь в АТО/ООС, довідку МСЕК про встановлення групи інвалідності та терміну непрацездатності, довідку про перебування в ЄДАРП та інші документи).

Як повідомляв «ЗіБ», 18 грудня 2020 року Рада адвокатів України під час свого засідання визначила розмір щорічного внеску адвоката на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування у 2021 році.

Закон і Бізнес