Закон і Бізнес


Гіганти свята

Де шукати найбільші новорічні ялинки в Європі


Головна віденська красуня прибула на центральну площу з альпійських гір Верхньої Австрії.

№51 (1505) 19.12—25.12.2020
1166

Новорічна ялинка на головній площі міста завжди була предметом уваги. Адже дерево року може бути не тільки традиційним, а й креативним. Наприклад, воно може вражати своїми розмірами і форматами.


В італійській комуні Губбіо засяяла новорічними вогнями найбільша ялинка у світі, розташована на схилі гори Інджино. Мова йде не про справжнє різдвяне дерево, а про світлову інсталяцію, висота якої становить 750 м, а ширина — 450 м. В «ялинці» запалили 300 лампочок зеленого кольору, які горять по контуру, і ще 400 різнокольорових, вони є прикрасами. Вершину інсталяції прикрашає сяюча зірка-комета з 250 лампочок, яка змінює свій колір що 5 хв.

Традиційно жителі комуни запалюють цю ялинку щороку протягом 38 років. У 1991 році інсталяція у формі ялинки потрапила в Книгу рекордів Гіннеса як найбільша у світі. А в 2014-му її запалив папа римський Франциск.

Австрійці в цьому році також вирішили піти на рекорд висоти. У центрі Відня встановили найвищу за всю історію міста новорічну ялинку. Висота дерева становить 33 м. На установку знадобилося два крани і 40 хв. роботи. Головна ялинка Відня не тільки висока, а й дуже яскраво прикрашена, щоб поліпшувати всім перехожим настрій у ці свята.