Закон і Бізнес


Впровадження ЄСІТС: проект прийнято за основу


16.12.2020 13:23
2537

Створення та забезпечення функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи здійснюватиметься поетапно.


Це передбачає проект від від 13.08.2020 №3985 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення поетапного впровадження Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи», який сьогодні Верховна Рада прийняла за основу, повідомляє «Закон і Бізнес» з посиланням на Інформаційне управління Апарату ВР.

Законопроектом пропонується передбачити поетапне впровадження функціонування ЄСІТС у зв’язку з прийняттям рішення про відтермінування початку функціонування всієї системи ЄСІТС.

Для запровадження відповідних ініціатив пропонується визначити, що створення та забезпечення функціонування ЄСІТС здійснюватиметься поетапно, підсистеми (модулі) ЄСІТС починають функціонувати через 30 днів з дня опублікування оголошення Вищою радою правосуддя у газеті «Голос України» та на веб-порталі судової влади відповідного оголошення про створення та забезпечення функціонування відповідної підсистеми (модуля) ЄСІТС.

Положення про ЄСІТС та\або положення, що визначають порядок функціонування окремих підсистем (модулів) ЄСІТС розробляються Державною судовою адміністрацією України спільно з Вищою радою правосуддя та затверджуватимуться Вищою радою правосуддя після консультацій з Радою суддів України.

Проектом передбачено, що особливості розподілу судових справ, порядок публікації оголошень на веб-порталі судової влади України, фіксування судового засідання за допомогою відео- та (або) звукозаписувального технічного засобу, яке здійснює суд під час судового розгляду справи, судові рішення, які викладаються в електронній формі з використанням ЄСІТС тощо, визначатимуться в порядку прийнятих окремими підзаконними нормативно-правовими актами, що визначають порядок функціонування окремих підсистем (модулів) ЄСІТС.

Відповідні зміни пропонується внести змін до Господарського процесуального кодексу, Цивільного процесуального кодексу, Кодексу адміністративного судочинства України та Закону України «Про Вищу раду правосуддя».

Закон і Бізнес