Закон і Бізнес


Молодь не платить!


№50 (1504) 12.12—18.12.2020
1240

У Брюсселі вирішили привчити молодь користуватися автобусами, трамваями і метро замість особистого автотранспорту. На думку влади, це поліпшить екологію міста.


Так, з вересня 2021 року молоді люди до 25 років зможуть безкоштовно користуватися громадським транспортом. Надалі планується скасувати плату за проїзд і для громадян, старших за 65 років. Поки що для них діють знижки на купівлю квитків і транспортних карт.

Пільга пошириться на всіх бельгійців, але іноземні туристи повинні будуть оплачувати проїзд в повному обсязі незалежно від віку.

Скасування плати за проїзд в громадському транспорті почали обговорювати в Брюсселі ще в минулому році. Тоді правління оператора STIB пропонувало скасувати її у вечірній час і у вихідні. А соціалістична партія виступила з ідеєю повного скасування плати за проїзд. Зрештою вирішили, що компанія буде поступово скасовувати плату за проїзд в громадському транспорті для всіх жителів.

Безкоштовний проїзд на громадському транспорті, як сподіваються автори проекту, зробить його більш привабливим для городян, і ті відмовляться від особистого автомобіля. Тим більше що молодь — найбільш активна частина населення в сенсі пересувань.