Закон і Бізнес


Перевірка на розлучення

Китайським парам дадуть час на охолодження почуттів


№50 (1504) 12.12—18.12.2020
1468

Розлучення, як і помста, повинне подаватися холодним. Так вирішили в Китаї і ввели в законодавство поняття «період охолодження». Щоб у пари був час поміркувати.


Відповідно до цивільного кодексу КНР, який вступить у силу з 1 січня нового року, розлучення буде складатися з 5 етапів: подання заяви, прийняття до розгляду, «період охолодження», розгляд заяви з винесенням рішення і, нарешті, реєстрація розірвання шлюбу з видачею свідоцтва, пише портал «Фенхуанван».

Введений третій пункт буде тривати 30 днів з моменту подання спільної заяви. За цей час чоловік або дружина можуть відмовитися від добровільного розлучення і зупинити процедуру. Крім того, якщо через місяць після «періоду охолодження» пара не звернеться по свідоцтво про розірвання шлюбу, розлучення анулюється.

Якщо за відведений період часу пара не передумала, орган реєстрації починає вивчати аргументи сторін і необхідні документи, опитувати свідків. За результатами виноситься офіційне рішення про розлучення.

Як вважають представники міністерства, законодавча регламентація «періоду охолодження» в шлюборозлучному процесі покликана захистити громадян від імпульсивних необдуманих рішень. Протягом 30 днів у охочих розлучитися буде час подумати про свої почуття, про долю дітей, спільного майна, загальних кредитів та інші питання. Як відомо, з 2003 року розірвати шлюб китайці могли всього за один день.

Відзначається, що на домашнє насильство «період охолодження» не поширюється. Розлучення з цієї причини розглядається в суді в особливому порядку.