Закон і Бізнес


Набула чинності Конвенція про доступ до офіційних документів


03.12.2020 11:15
2727

В Україні 1 грудня набула чинності Конвенція Ради Європи про доступ до офіційних документів (Конвенція Тромсе),згідно із якою всі офіційні документи, як правило, є публічними.


Про це йдеться в повідомленні Офісу Ради Європи в Україні, передає «Закон і Бізнес».

Конвенція встановлює набір мінімальних стандартів для належної і справедливої обробки запитів на доступ до офіційних документів, включаючи зобов`язання держави забезпечити доступ до ефективного і незалежного механізму перегляду рішень у випадку відмов надати доступ.

Згідно з Конвенцією, всі офіційні документи, як правило, є публічними і можуть бути обмежені в доступі у лише для захисту інших прав та законних інтересів.

Зазначається, що завдяки десятій ратифікації Конвенції Верховною Радою України, цей міжнародно-правовий документ, що визначає право на доступ до офіційних документів набирає чинності для 10 країн, які її ратифікували. 

Окрім України, серед цих країн також Швеція, Боснія і Герцеговина, Естонія, Фінляндія, Норвегія, Молдова, Хорватія, Чорногорія, Угорщина і Литва.

«Конвенція забезпечить прозорість органів державного управління, що є найважливішим компонентом доброго врядування та показником демократичного і плюралістичного суспільства», —  йдеться в повідомленні.

Закон і Бізнес