Закон і Бізнес


Місяць щедрості


№49 (1503) 05.12—11.12.2020
2047

Глава держави, як і обіцяв, уніс до парламенту законопроект, що передбачає виплату допомоги підприємцям, котрі постраждали через карантин вихідного дня. Проте є нюанси.


Так, у проекті «Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб’єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів» (№4429) передбачено, що застраховані особи мають отримати до кінця року 8000 грн. На таку ж суму за кожного найманого працівника можуть розраховувати й суб’єкти господарювання, які змушені припинити роботу через карантин.

Більше того, юридичним особам можуть повернути суму ЄСВ, яка була в середньому сплачена за 10 останніх місяців. А орендарям державного та комунального майна не нараховуватиметься орендна плата.

Однак є умови. По-перше, потрібно, аби заявлений під час реєстрації основний (перший) вид діяльності суб’єкта господарювання збігався з переліком видів економічної діяльності, який ще має затвердити Кабінет Міністрів. По-друге, потрібно встигнути подати заяву за формою, яка також не затверджена, додати всі підтвердні документи та отримати відповідне рішення й кошти до кінця року. Інакше, як відзначають експерти ГНЕУ, гроші, які не встигнуть витратити, повернуться до скарбниці.

Крім того, тишком-нишком прибирається пункт, що забороняв проведення перевірок. Тобто контролюючі органи відновлять у повному обсязі здійснення відповідних планових заходів. Зокрема, аби виявити тих, хто отримає виплати без належних підстав і стягнути їх.