Закон і Бізнес


Повернути час назад


№48 (1502) 28.11—04.12.0202
1239

Під час виступу на XIX щорічному форумі фінансових директорів України партнер GOLAW, адвокат практики кримінального права Анжеліка Моісєєва розповіла про арешт майна в Україні.


А.Моісєєва дала поради, як бізнесу проконтролювати законність накладення арешту та захистити свої права, й звернула увагу на типові помилки у роботі слідчих суддів. Серед них — порушення процесуальних строків при зверненні органу досудового розслідування з клопотанням про арешт майна, вилученого під час проведення обшуку.«Відповідне клопотання має бути подане у чітко визначені кримінальним процесуальним законодавством строки. У разі пропуску вказаних строків їх відновлення слідчим суддею не передбачено», — зазначила адвокат.

У разі повторного накладення арешту на майно А.Моісєєва порадила відразу спиратися на практику Вищої ради правосуддя, яка є досить жорсткою щодо слідчих суддів, які задовольняють клопотання про повторний арешт. «Якщо слідчий суддя розглядає клопотання про повторне накладення арешту на ваше майно, наголошуйте на позиції, які висвітлені з цього питання у рішеннях ВРП. Там детально описано, чому повторне накладення арешту на майно є протиправним», — підкреслила А.Моісєєва.