Закон і Бізнес


Якими будуть наслідки перенесення з’їзду суддів


З’їзд суддів відбудеться 23 - 25 лютого 2021 р. "за будь-якої погоди".

25.11.2020 14:37
2835

Якби там не було, Рада суддів ухвалила рішення про перенесення з’їзду суддів України. Тепер захід відбудеться 23 - 25 лютого 2021 р. І за запевненнями представників РСУ, це вже остаточно і з’їзд відбудеться «за будь-якої погоди».


Відповідне рішення РСУ ухвалила під час сьогоднішнього засідання, передає «Закон і Бізнес».

Нагадаємо, 20 листопада під час попереднього (екстреного) засідання суддівські самоврядники не знайшли підстав для зміни запланованих дат заходу.

Однак з урахуванням подій, що відбулися потім, можна віддати належне інтуїції заступника голови РСУ Вадима Бутенка, яка підказувала йому, що з’їзд таки не відбудеться. Вже за 4 дні з’явився лист головного санітарного лікаря Віктора Ляшка, який містив «рекомендації» провести суддівський форум в онлайн-форматі. Членам РСУ довелося знову збирати засідання, аби визначатися із долею з’їзду.

У коментарі для «ЗіБ» голова РСУ Богдан Моніч пояснював, що вони звертались до Міністерства охорони здоров’я, щоб вони дали рекомендації щодо проведення з’їзду. Втім, урядовці обмежились формальними відписками. Лист же від санлікаря містить пропозицію провести з’їзд у дистанційному режимі. В ньому йдеться про заборону проведення масових заходів – культурних, у тому числі концентрів, спортивних, соціальних, релігійних та рекламних. Цікаво під яку із цих категорій може підпадати процедура забезпечення роботи конституційних органів — ВРП та КС?

Голова РСУ зазначив, що МОЗ та санітарний лікар по суті вважають з’їзд суддів чимось на кшталт дискотеки і забувають, що робота найвищого органу суддівського самоврядування спрямована на здійснення державної функції. «Ми не запитували про дозвіл на проведення з’їзду, ми хотіли отримати рекомендації, як його провести із дотриманням всіх протиепідемічних заходів. Але нам фактично вказали, що проводити з’їзд недоцільно», — пояснив Б.Моніч.

Також він ще раз наголосив, що не обрання нових членів ВРП може призвести до колапсу. Й фактично лист від санітарного лікаря зазіхає на незалежність діяльності судової влади. Враховуючи, що ніхто не знає ні місяця, ні року завершення пандемії, з таким успіхом з’їзд можна відкладати роками.

Прикметно, що інформації про перенесення з’їзду неприховано раділи саме речники грантових організацій. Адже тепер діяльність КС буде заблокована ще принаймні три місяці. Й за цей час, напевне, розраховують переформатувати не тільки КС, а й ВРП.

Й останній штрих: делегатів на з’їзд не обрали тільки два суди — Верховний та Вищий антикорупційний. Тож, схоже, до цих установ добирали суддів також з добре розвиненою інтуїцією.

Докладніше – у свіжому номері газети «Закон і Бізнес».

Закон і Бізнес