Закон і Бізнес


СБУ усунуть від корупції


№48 (1502) 28.11—04.12.0202
2073

Що менше слідчі Служби безпеки відволікатимуться на інші злочини, то ефективнішою буде їхня основна діяльність. Тому їх слід повністю позбавити права розслідувати економічні та корупційні злочини.


У Верховній Раді вже зареєстровано низку законопроектів щодо реформування та визначення основних підходів до функціонування СБУ. Один із них — «Про внесення змін до законодавства України про адміністративні правопорушення, кримінального законодавства та кримінального процесуального законодавства» (№4392).

Серед іншого ним передбачені зміни до Кримінального процесуального кодексу в частині розмежування підслідності між СБУ та Національним антикорупційним бюро. Також передбачається унеможливити випадки доручення (та, як наслідок, участь) оперативним підрозділам СБУ проводити слідчі (розшукові) дії у кримінальних провадженнях, досудове розслідування яких здійснюють інші органи.

При цьому тільки Генеральний прокурор зможе доручати проведення досудового розслідування, віднесеного до виключної підслідності НАБУ, слідчим органів СБУ і навпаки.

Водночас до Кодексу про адміністративні порушення додається нова ст.185-14, що передбачає відповідальність за ненадання інформації на запит СБУ або надання завідомо недостовірної інформації. Штраф за це становитиме від 250 до 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 4250 до 6800 грн.).

На таку ж суму можуть покарати за повідомлення третіх осіб про те, що СБУ збирає про них певну інформацію. Самі ж співробітники СБУ і складатимуть такі протоколи. Утім, вони позбавляються права складати протоколи про адмінправопорушення, пов’язані з корупцією.