Закон і Бізнес


Занурення в професію

NextGen шукає тих, кого цікавлять традиції, досвід і неформальне спілкування


№47 (1501) 21.11—27.11.2020
Ігор НОВИКОВ
1993

Нова генерація української адвокатури формується щодня. Те, чому слід шукати однодумців, не стояти осторонь і знайомитись із традиціями та сьогоденням, обговорювала молодіжна адвокатська спільнота.


Ласкаво просимо додому!

На засіданні молодіжного комітету Національної асоціації адвокатів України UNBA NextGen зібралися представники регіонів, яких уже охоплено 18. Долучився до заходу й метр української адвокатури, заступник голови НААУ та Ради адвокатів України Валентин Гвоздій. Він нагадав, що у 2018 році створення комітету було ініційовано, аби допомогти молодим адвокатам інтегруватися в професію. «Ми повинні усвідомити, що органи адвокатського самоврядування — це наш дім. Який дім ми побудуємо, у такому й будемо жити», — наголосив В.Гвоздій.

Він зазначив, що усвідомлює, наскільки складно стартувати молодому спеціалісту та знайти своє місце в професії. Та найгірше те, що в такій ситуації немає з ким порадитись. Саме для того, щоб уникнути помилок у професійному становленні, і створений такий майданчик для обміну досвідом, підвищення кваліфікації, налагодження контактів, як молодіжний комітет. Окрім того, В.Гвоздій зізнався, що приємно здивований тим, наскільки активно молодіжний комітет проводить заходи щодо підвищення кваліфікації. Адже найбільш активним учасникам таких заходів уже вдалося набрати по 40 залікових балів за поточний рік.

В.Гвоздій також нагадав, що кілька учасників NextGen беруть участь у традиційних засіданнях РАУ. Така практика започаткована для того, щоб молоді спеціалісти могли зануритись у глибину проблем, які постають перед адвокатурою, а також навчитись їх розв᾽язувати, захищаючи авторитет адвокатури та її незалежність.

Вектори розвитку

Загальну інформацію про роботу комітету надали його голова Сергій Барбашин, а також заступник Катерина Ковалевська. Вони нагадали, якими є основні напрями діяльності комітету.

Так, напрям «In traditions we trust» передбачає зустрічі зі старійшинами адвокатури та перейняття досвіду, традицій та принципів професії, які, попри зміни у законодавстві та сучасні тенденції у сфері права, залишаються сталими. «In young we trust», навпаки, націлений на роботу з тими, хто здобуває юридичну освіту або вперше замислився над тим, що мріє стати адвокатом. Так, у деяких регіонах не лише планують заходи із залученням студентства, а й готують спеціальні пізнавальні програми для учнів старших класів.

А от напрям «In networking (each other) we trust» — це вже більше про неформальне спілкування. У різних регіонах склалися свої традиції такого спілкування. Так, київські адвокати грали в «Мафію» та боулінг, а адвокати Херсонщини — у «винне казино» й куштували равликів, в інших регіонах на професійні свята влаштовували майстер-класи або навчальну стрільбу.

Нині NextGen активно готується до проведення у 2021 році міжнародної літньої конференції. У рамках заходу Україну мають відвідати адвокатські представництва асоціації з 15 країн, а основною темою обговорення стане інтелектуальна власність.

Різні, але єдині

Регіональні представники під час коротких презентацій розповіли про те, яку роботу вже вдалося провести в рамках діяльності комітету. Поділилися молоді адвокати й планами. Спостерігаючи, наскільки по-різному організована робота комітету в різних областях України, можна дійти висновку, що молодь вирізняється креативним мисленням. Навіть відеовізитівки кожного регіонального представництва, які можна переглянути на каналі NextGen в «Ютубі», різняться сюжетами та стилем презентації.

Деяким регіонам складно було сформувати склад комітету, іншим, навпаки, пощастило набрати команду в короткі терміни. Так, голова молодіжного комітету у Волинській області Тарас Манькут розповів, що їхнє представництво розпочало роботу лише у вересні цього року. Однак до комітету вже залучено 15 активних учасників і вдалося провести два онлайн-заходи щодо підвищення кваліфікації. Та попри те, що регіони такі різні за темпераментом, активністю, планами, адвокатська молодь єдина, бо горить професією, зауважив В.Гвоздій.

У планах молодіжного комітету — розширення участі регіонів і  збільшення спільноти молодих і амбіційних адвокатів. Саме тому комітет запрошує долучатись усіх, кому не байдуже майбутнє української адвокатури. Якщо є сумніви, чи ви ще досі молоді, керівництво комітету нагадує, що такими є всі правники, яким не виповнилося 40 років: адвокати, їхні помічники, юристи та студенти.

Нині учасники комітету мріють про те, аби карантинні обмеження та пандемія полишили наше життя. Адже в планах багато офлайн-заходів, на яких можна не просто професійно зростати, а й неформально спілкуватися, знайомитися та знаходити однодумців.