Закон і Бізнес


Разом до вершини

Підйом на Акрополь зроблять доступним для всіх


Пагорби Акрополя зі зведеним на них Парфеноном становлять головний інтерес туристів у Греції

№47 (1501) 21.11—27.11.2020
1059

На вершину пагорба веде відполірована століттями паломництва слизька мармурова дорога, подолати яку непросто навіть міцній людині. Влада Афін хоче зробити шлях більш безпечним.


Наприкінці 2020 року на схилах афінського Акрополя з’являться рампи і автоматичні траволатори, що дозволять туристам в інвалідних візках і літнім людям піднятися на пагорб без сторонньої допомоги.

Мрія ініціаторів проекту — дати можливість всім відвідувачам побачити Акрополь очима давніх греків. Уже багато років люди з обмеженими можливостями можуть піднятися на вершину пагорба за допомогою спеціального ліфта. Але такий «підйом» позбавляє частини досвіду. Тепер піднятися по схилах, насолодитися дорогою і прекрасними краєвидами буде безпечніше.

Також на пагорбі встановлять спеціальне покриття для навігації людей з порушеннями зору. Архітектори постаралися максимально зберегти історичний вигляд Акрополя, в тому числі його доріжок.

Афінський Акрополь — найбільш відвідувана пам’ятка Греції, на його території одночасно можуть перебувати 2000 осіб.

Премія Access City Award щорічно відзначає мегаполіси, що створюють доступне середовище для всіх, незалежно від стану здоров’я.

Цього року нагороду отримали іспанське місто Кастельон-де-ла-Плана, Варшава, швецьке Шеллефтео і грецька Ханья.