Закон і Бізнес


Податок на хабарі


№47 (1501) 21.11—27.11.2020
1298

У Швейцарії нарешті зазнає змін одне з незвичних податкових правил про можливість не платити податок з хабарів, даних приватним особам.


Згідно з оновленим податковим законодавством, яке набере чинності 1.01.2022, швейцарські компанії більше не зможуть ураховувати хабарі, сплачені приватним особам, як свої витрати та, відповідно, зменшувати на цю суму оподатковуваний прибуток. Аналогічна заборона в частині хабарів держслужбовцям діє в країні з 2001 року, пише Reuters.

Як заявив уряд, окрім хабарів, не підлягають віднесенню на витрати гроші, які пішли на фінансування злочинної діяльності або сплачені в обмін на скоєний злочин. Проте держава залишить деяку свободу маневру для окремих правопорушень, які будуть підлягати податковому відрахуванню.

Санкції та штрафи, накладені на компанії швейцарськими органами, також не можна буде віднести на витрати. А ось «іноземні» штрафи будуть відніматися з оподатковуваної бази у виняткових випадках: якщо вони накладені за дії, які не суперечать національному законодавству.

Закон і Бізнес