Закон і Бізнес


Рішення — на «мило»


№47 (1501) 21.11—27.11.2020
1897

Через неякісні послуги поштового зв’язку значно збільшуються строки розгляду справ. А через недофінансування судів їм бракує коштів на марки та конверти. Та вихід є — перейти до електронних повідомлень.


Не очікуючи, коли запрацює Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система, нардепи запропонували внести зміни до процесуальних кодексів. Відповідний законопроект покликаний «забезпечити належне повідомлення учасників процесу та направлення копій судових рішень в електронному вигляді» (№4360).

На офіційну електронну адресу або зазначену у документах електронну пошту відправлятимуть не тільки повістки про виклик у судове засідання, а й копії судових рішень. При цьому, за аналогією зі ст.129 Кодексу адміністративного судочинства, вважатиметься, що рішення отримано, навіть якщо не надійшло підтвердження від учасника процесу. Наступного дня секретар судового засідання складе відповідну довідку і вважатиметься, що рішення отримано з усіма наслідками для початку перебігу процесуальних строків.

Також пропонується встановити, що паперові копії надсилаються тільки за заявою учасника процесу. А «за замовчуванням» направлятимуться за офіційними електронними адресами, вказаними в єдиному державному реєстрі.

Принагідно автори запроваджують ще одне поняття — «електронна пошта», яка вочевидь може відрізнятися від «офіційної електронної адреси», що вже передбачена процесуальними кодексами як засіб спілкування.