Закон і Бізнес


Лазівки для спецслужб


№47 (1501) 21.11—27.11.2020
1234

Брюссель вимагає від великих месенджерів передати ключі наскрізного шифрування повідомлень. Такий захід мотивують усесвітньою боротьбою з тероризмом.


Надати доступ повинні месенджери WhatsApp і Signal. Влада також дістане можливість читати та блокувати приватне листування в будь-який час.

Проект рішення опублікувала австрійська телерадіокомпанія ORF. По суті, документ, що має назву «Безпека завдяки шифруванню та безпека незважаючи на шифрування», змушує вставляти в код програм «лазівки» для урядів.

Остаточну версію документа нададуть робочій групі Ради зі співробітництва у сфері національної безпеки, після чого його розгляне Рада постійних представників країн — членів Європейського Союзу. Таким чином, обмеження на використання наскрізного шифрування в месенджерах на території ЄС може бути введено вже до кінця року.

Як розпорядяться ключами спецслужби різних країн — залишається питанням. Як мінімум, цей захід підірве довіру до месенджерів рядових користувачів, а на політиків окремих країн можуть почати таким способом збирати компромат.