Закон і Бізнес


Назвіть собою вулицю


№46 (1500) 14.11—20.11.2020
1158

Влада Амстердама почала процес перейменування вулиць. Та не тому, що захотіла змінити старих героїв на нових, а з більш логічної підстави: аби назви відповідали історії та духу міста.


Буде запущена онлайн-платформа з даними про всі наявні назви та можливі альтернативи, щоб жителі могли запропонувати свої варіанти.

Основна ідея проекту полягає в тому, щоб увічнити у назвах вулиць імена тих мешканців, які зробили внесок у розвиток міста: від ентузіастів, які підтримували спорт у районі, до знаменитостей, які прославили Амстердам. При цьому особлива увага буде приділятися тому, щоб серед них були імена жінок, представників релігійних та етнічних меншин.

Найближчим часом міська влада визначить коло тем, у межах яких амстердамці зможуть висувати кандидатури. Вулиці можуть отримати імена жителів, які померли мінімум 5 років тому (це обмеження не стосується членів королівської родини).

Уже наступного року перші вулиці дістануть нові назви. Через 5 років влада Амстердама збирається перевірити, як жителі ставляться до змін.

У багатьох європейських містах жителі і влада звертають увагу на те, що назви вулиць «застарілі» і їх треба міняти.