Закон і Бізнес


За нападки на союзника


№46 (1500) 14.11—20.11.2020
2089

Джо Байден ще офіційно не оголошений переможцем президентських перегонів, але через нього один міністр уже позбувся посади, другий — під загрозою відставки. Щоправда, не в США, а в Естонії.


Як пише Бі-Бі-Сі, Март Гельме подав у відставку після того, як назвав Дж.Байдена корумпованим типом, а результати президентських виборів — перемогою істеблішменту. «Логіка діяльності глибинної держави — для забезпечення власної свободи дій прилаштовувати всюди корумпованих, шантажованих мерзотників», — сказав М.Гельме.

Невтішно про вибори в США висловився і його син, міністр фінансів Мартін Гельме. «По-моєму, немає навіть питання, що ці вибори сфальсифіковані», — заявив він.

Такі коментарі підняли хвилю критики з боку найвищих посадових осіб країни. Президент Керсті Кальюлайд назвала висловлювання випадом проти демократії та безпеки Естонії. А прем’єр Юрі Ратас написав, що «Март і Мартін Гельме повинні негайно припинити підривати естонсько-американські відносини».

Батько відреагував заявою про відставку, яку, за його словами, він подав у «інтересах збереження коаліції». Проте від своїх слів не відмовився. Тепер опозиція вимагає відставки й сина за «нападки на головного союзника».