Закон і Бізнес


Моральні страждання при погіршенні умов ув’язнення слід доводити


09.11.2020 12:46
1209

Навіть якщо встановлено факт порушення прав особи під час переведення ув’язненого із загальних умов тримання під вартою до одиночної камери, аби отримати компенсацію слід довести моральні страждання.


Європейський суд з прав людини ухвалив рішення у справі «Стоян Крастев проти Болгарії» (заява № 1009/12), передає «Закон і Бізнес» з посиланням на ECHR. Ukrainian Aspect.

Під час відбування покарання Стоян Крастев посварився із іншим ув’язненим. І оскільки у в’язниці зростала напруженість, для уникнення заворушень адміністрація перевела Крастева до іншої в’язниці, де його помістили в одиночній камері на 14 днів.

Ув’язнений успішно оскаржив таке рішення в суді – там вирішили, що наказ про переведення був виданий без законних на те підстав.

Але коли Крастев подав позов про відшкодування шкоди через порушені права, адміністративні суди відхилили його, встановивши відсутність доказів серйозного порушення спокою та страждання ув’язненого.

Тоді він звернувся до ЄСПЛ. Посилаючись на статтю 5§5 (право на свободу та безпеку / право на компенсацію) Конвенції, заявник стверджував, що не міг отримати компенсацію за незаконну ізоляцію, яка становила додаткове покарання разом із позбавленням волі. Але суд у Страсбурзі констатував відсутність порушення конвенційних гарантій.