Закон і Бізнес


Експерти назвали 3 головні риси пост-виборчих реалій


02.11.2020 16:36
1695

Місцеві вибори в Україні відбулися, хоча задоволених їхнім результатом не так вже і багато. Цьому сприяли і недосконалість Виборчого кодексу, і політична напруга, і численні порушення під час виборчого процесу.


Аналізу пост-виборчих реалій був присвячений черговий випуск авторської програми «Погляд Фазекоша» від президента Асоціації захисту прав правників України, голови РАЗО Олексія Фазекоша та політолога Степана Сікори.

Зокрема, О.Фазекош, який у своєму професійному житті брав участь у більш як двох сотнях судових процесів, пов’язаних із виборами різного рівня, назвав три головні риси, які були притаманні цьогорічним місцевим виборам: недолуге законодавство, абсолютна неготовність влади, яка включає в себе низьку якість роботи виборчих комісій, та підкуп виборців, який, на погляд експерта, набув масового характеру.

«Цього року ми мали не відкриті списки, а модель за якої проходять перші особи в списках політичних партій, - зауважив він. - Це своєрідне кріпосне право, де за партійною ширмою брутально знищується концепція вільного волевиявлення».

Закон і Бізнес