Закон і Бізнес


Сенат затвердив кандидатку Трампа суддею Верховного суду США


27.10.2020 17:57
934

Сенат затвердив висуванку Трампа Емі Коні Барретт на посаді судді Верховного суду США. Тепер консервативне крило, вочевидь, матиме перевагу в суді упродовж наступних десятиліть.


Сенат Конгресу США в понеділок, 26 жовтня, 52 голосами з 100 затвердив кандидатуру 48-річної судді Емі Коні Барретт на посаду члена Верховного суду. Трохи пізніше вона прийняла присягу, пише DW.

Таким чином, незадовго до президентських виборів главі Білого дому Дональду Трампу вдалося домогтися важливої ​​перемоги і, цілком можливо, на десятиліття закріпити перевагу республіканців у Верховному суді. Судді в цей орган призначаються довічно за поданням глави держави. На даний момент 6 суддів в ньому представляють республіканців і тільки 3 демократів.

Демократи критикують республіканців за лицемірство: у схожій ситуації в 2016 році при президентові Бараку Обамі демократи незадовго до виборів не змогли просунути свого кандидата до Верховного суду. Демпартія вимагала від Трампа відмовитися від заповнення цієї вакансії і надати це право переможцю листопадових виборів. Ще ніколи в історії член Верховного суду не був обраний так незадовго до виборів.

Парафіянка католицької церкви Емі Коні Барретт — виходець з табору релігійних консерваторів, які підтримують Трампа на цих виборах. Експерти вважають, що результат президентських виборів, в разі приблизно рівних результатів у Трампа і Байдена, може бути визначений рішенням Верховного суду.