Закон і Бізнес


Як оформити реєстрацію на ділянку порадили в Офісі протидії рейдерству


27.10.2020 12:53
1244

Державні акти на землю старого зразка дійсні, держава їх визнає, але оцифровка відповідних відомостей, тобто внесення їх до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, захищає його від шахрайських схем.


Це зазначили експерти Офісу протидії рейдерству, які опублікували поради із отримання кадастрового номеру та оформлення держреєстрації на землю, повідомляє «Закон і Бізнес».  

Щоб присвоїти кадастровий номер дділянці необхідно звернутися до розробника документації з землеустрою для виготовлення технічної документації щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).

Коли кадастровий номер присвоєно, а коректні відомості про ділянку відображені в Державному земельному кадастрі необхідно звернутися до місцевого виконавчого органу, нотаріусу або центру надання адміністративних послуг.

Для державної реєстрації права власності на землю треба подати пакет документів: паспорт, документ, який є підставою виникнення права власності на ділянку (наприклад, державний акт на землю, договір купівлі-продажу, рішення суду, свідоцтво про право на спадщину).

Отримати витяг із Державного реєстру прав про державну реєстрацію права власності на земельну ділянку. Загальний строк розгляду поданих для державної реєстрації документів складає 5 робочих днів.

Перевірити (за координатами чи населеним пунктом), чи присвоєно земельній ділянці кадастровий номер можна за посиланням.  

Закон і Бізнес