Закон і Бізнес


В ОАСК підтвердили ухвалу про звільнення директора НАБУ


27.10.2020 09:55
2000

Ухвала Окружного адміністративного суду м. Києва про відсторонення від посади директора Національного антикорупційного бюро Артема Ситника не є фейком. Інформацію про це найближчим часом буде розміщено на офіційному сайті суду.


Про це повідомив суддя-спікер ОАСК Богдан Санін у зв’язку із інформацією, поширеною виданням  «Страна»,  передає «Закон і Бізнес».

За повідомленням ЗМІ, суд ухвалив рішення за клопотанням раніше звільненого керівника підрозділу детективів НАБУ Олександра Карєєва. У мотивувальній частині рішення зазначається, що в листопаді 2019 року проти О.Карєєва почали службове розслідування. Воно було пов'язане з одним з кримінальних проваджень, які вів детектив. У травні наказом А.Ситника О.Карєєва звільнили з НАБУ. Окружний адмінсуд визнав незаконним і саме службове розслідування, і два накази А.Ситника про дисциплінарне стягнення детектива і його звільнення.

А також, за клопотанням О.Карєєва, видали окреме рішення, в якому визначили: щоб уникнути подальших правопорушень з боку директора НАБУ необхідно виконати рішення Конституційного суду від 28 серпня 2020 року, який визнав указ П.Порошенко про призначення А.Ситника незаконним.

Також суд постановив направити в ДБР вказівку відкрити кримінальну справу за невиконання рішення КС А.Ситником, за спробу незаконного захоплення влади, а також незаконне присвоєння владних повноважень.

За рішенням суду заступникам А.Ситника буде направлено вказівку «вжити відповідних заходів реагування» через невиконання рішення КСУ.

Також суд постановив дати вказівку Міністерству юстиції України викреслити А.Ситника з Єдиного реєстру як керівника НАБУ.  Кабінету Міністрів України  визначити міністра для координації діяльності НАБУ, таку ж вказівку направити до РНБО.

Зазначається, що всі перераховані органи повинні повідомити ОАСК протягом місяця після отримання цього рішення про вжиті заходи щодо його виконання.

Закон і Бізнес