Закон і Бізнес


В Україні збільшились декретні виплати: як їх отримати


26.10.2020 11:51
2836

За три квартали 2020 року розмір допомоги по вагітності та пологах виріс на 14,5%.


Про це свідчать дані Фонду соціального страхування, передає «Закон і Бізнес».

Так, середньоденний розмір допомоги по вагітності та пологах від Фонду соціального страхування складає 280 грн за кожен день перебування у декретній відпустці, яка у загальних випадках триває 126 календарних днів.

За оперативними даними упродовж трьох кварталів Фонд виплатив допомог по вагітності та пологах на загальну суму 3,9 млрд гривень.

Виплата допомог по тимчасовій втраті працездатності і по вагітності та пологах здійснюється Фондом у оперативному режимі упродовж одного робочого дня. Станом на 22 жовтня Фонд направив 22,88 млн гривень для декретних виплат.

Для отримання допомоги по вагітності та пологах за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, отриманий листок непрацездатності необхідно передати роботодавцю не пізніше 12 календарних місяців з дня закінчення відпустки у зв’язку із вагітністю та пологами. У разі роботи за сумісництвом надається копія листка непрацездатності, засвідчена підписом керівника і печаткою за основним місцем роботи. Фонд перераховує допомогу на підставі отриманої від роботодавця заяви-розрахунку.

Закон і Бізнес