Закон і Бізнес


Безробітні на селі


№43 (1497) 24.10—30.10.2020
1760

Члени особистих селянських господарств матимуть змогу отримати допомогу по безробіттю. Для цього їм необхідно звернутися до Державної служби зайнятості. Водночас особа не втрачатиме права на використання власної землі.


Проект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на підтримку сільського населення щодо подолання негативних наслідків, пов’язаних з COVID-19» (№4223) подано на розгляд до парламенту.

Якщо документ підтримають, то члени особистих селянських господарств матимуть змогу зареєструватися в Державній службі зайнятості без зайвих перешкод. Наразі це неможливо, адже для отримання допомоги по безробіттю особа повинна мати не менш як 6 місяців безперервного стажу, а роботодавець — надати їй всі необхідні документи.

Утім, окрім можливості звернутися до центрів зайнятості, селяни не втрачатимуть ані права володіння та користування землею, що є в приватній власності, ані права приватизації чи успадкування майна. Автори документа наголошують, що більшість селян утратила роботу через неможливість транспортного сполучення внаслідок карантину. А сам город не прогодує.