Закон і Бізнес


Ферма проти стресу

У Нідерландах радять долати шок обіймами з коровами


Деякі відвідувачі ферми проводять по дві-три години, прихилившись до великої і теплої корови.

№43 (1497) 24.10—30.10.2020
1499

Щоб зберегти гарне самопочуття або зняти стрес, ми мимоволі тягнемося до домашніх вихованців: гладимо кота або обіймаємо собаку. У Нідерландах же запропонували набагато більший об’єкт для заспокоєння.


Обійміть голландську корову — і ваш душевний стан почне змінюватися, ви відчуєте себе спокійно і мирно, кажуть адепти практики. Фізичний контакт із живою істотою, від якої не чекаєш нічого поганого, до якої можна притулитися — ось суть того, що відбувається під час обіймання з коровами, пише Бі-Бі-Сі.

Так, вони набагато більші, ніж коти або собаки, але в цьому й сенс. Що більший друг, то більше від нього виходить тепла.

Щоб стати завзятим обіймачем корів, для початку можна відвідати спеціальну ферму, де підібрані саме такі тварини, яким це теж подобається.

У корів температура тіла трохи вища, ніж у людей, серце б’ється повільніше. І, безумовно, є що обійняти. У комплексі це діє на нашу психіку цілюще й неймовірно заспокійливо.

Погладити корову по спині, притулитися до неї — це все складові коров’ячої терапії. А вже якщо корова лизне вас — це вияв довіри.

Це здорове проведення часу народилося понад 10 років тому в нідерландській глибинці і тепер — частина ширшого місцевого руху за повернення людей до природи і сільського життя.

Коров’ячі обіймання вже вийшли за межі країни і тепер мають своїх шанувальників і в Швейцарії, і в Сполучених Штатах, де окремі ферми пропонують сеанси обіймання корів, підкреслюючи важливість цього для перемоги над стресом.