Закон і Бізнес


Сувенірна лавка


№43 (1497) 24.10—30.10.2020
1765

Органи державної влади матимуть можливість делегувати владні повноваження саморегулівним організаціям, які, імовірно, самі ж і допоможуть створити, аби потім очолити. Причому в одній сфері таких може бути відразу чотири.


Відповідний проект — «Про саморегулювання господарської та професійної діяльності» (№4221) — подано на розгляд до Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку. Як передбачають автори, більшість повноважень, які сьогодні належать органам державної влади, зокрема й щодо контрольних функцій, необхідно віддати саморегулівним організаціям.

Зокрема, проект фактично встановлює обов’язок для учасників ринку набувати членство принаймні в одній саморегулівній організації, яка має охоплювати бодай 25% суб’єктів ринку. Такі вимоги пояснюються тим, що органи виконавчої влади, Нацбанк і колегіальні державні органи хочуть передати свої повноваження таким організаціям.

Зважаючи на вимоги до тих організацій, які можуть претендувати на виконання функцій держави, невдовзі вдасться побачити, як колишні чиновники відкривають власні «сувенірні лавки» для тотального контролю над обраними сферами. Утім, неприхованою метою цього проекту є передання повноважень до третейських судів, оскільки вони прямо згадуються в запропонованих змінах до законодавства.