Закон і Бізнес


Карантин — не перешкода!


№42 (1496) 17.10—23.10.2020
1110

Незважаючи на критичні висловлювання щодо введення мораторію на банкрутство, його було запроваджено, чим завдано істотної шкоди кредиторам. Утім, згодом Президент схаменувся. Тож і процедуру банкрутства розблокують, і карантинні вимоги не порушуватимуть.


Проект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання окремих питань процедур банкрутства» (№4220) опинився у Верховній Раді.

Він покликаний нівелювати останні зміни в законодавстві, зокрема дозволити банкрутувати підприємствам, попри карантин та епідемію. Крім того, передбачається запровадження нового та більш широкого процесу проведення зборів комітету кредиторів.

За задумом автора, банкрутство не повинне зупинятися через карантин. Не виключено, що відповідні зміни пролобійовані банківською спільнотою, яка стурбована можливостями виведення боржниками майна під час карантину.

Фактично таким чином намагаються нівелювати останні зміни, унесені до Кодексу з процедур банкрутства. Тож, якщо проект підтримають, банкрутство певних підприємств буде істотно пришвидшено.