Закон і Бізнес


Про повідомлення сторін


№43 (1497) 24.10—30.10.2020
11876

У разі отримання стороною чи її представником судових повісток для вручення учасникам процесу належним повідомленням особи про час і місце розгляду справи може бути тільки наявність розписки.


На це звернув увагу Касаційний цивільний суд, переглядаючи рішення у справі №522/11432/14. У ній суд залишив позовну заяву без розгляду, оскільки позивач двічі не з’явився в судове засідання, хоча повістки про його виклик були вручені представникові відповідача, який у свою чергу направив їх позивачеві через кур’єрську службу. Згідно з повідомленнями останньої повістки не були вручені та повернулися до суду з відміткою «відмова від отримання».

На думку КЦС, за таких обставин відсутні правові підстави вважати, що позивач був належним чином повідомлений про судовий розгляд. Адже повістки не були вручені позивачеві, як і не надано розписок про його повідомлення про призначені засідання. Крім того, повістки взагалі не надсилалися представникам позивача.

Таким чином, висновки суду про залишення позовної заяви без розгляду у зв’язку з повторною неявкою належним чином повідомлених позивача та його представника є передчасними.