Закон і Бізнес


Розгляд справ з усного на письмовий змінено через карантин — КСУ


21.10.2020 09:45
1529

Ухвалами від 19 жовтня 2020 року Конституційний Суд України змінив форму розгляду низки справ з усної на письмову у зв’язку з карантинними обмеженнями, пов’язаними з погіршенням епідемічної ситуації в країні.


Про це йдеться в заяві КСУ у відповідь на публікацію, розміщену на офіційних сторінках політичної партії «Слуга народу» в соціальних мережах, де Суд звинувачують у «грубому порушенні» Судом прав Президента та Верховної Ради, передає «Закон і Бізнес».

В заяві зазначається, що статтею 64 Закону України «Про Конституційний Суд України» визначено, що справи, конституційне провадження щодо яких відкрито, Суд розглядає в порядку письмового або усного провадження. Основною формою розгляду справ у Суді є письмове провадження.

Вирішення питання щодо визначення та зміни форми розгляду справи на будь-якій стадії конституційного провадження є виключним правом Суду. Відповідно до § 49 Регламенту Конституційного Суду України форму конституційного провадження Суд визначає на своєму засіданні ухвалою.

Ухвалами від 19 жовтня Конституційний Суд України змінив форму розгляду низки справ з усної на письмову у зв’язку з карантинними обмеженнями, пов’язаними з погіршенням епідемічної ситуації в країні.

«Водночас розгляд цих справ відбудеться відкрито, що не призводить до порушення прав учасників конституційного провадження», — говориться в заяві.

Зазначається, що заяви та висловлювання окремих політиків та державних службовців у засобах масової інформації та соціальних мережах на адресу Конституційного Суду України, які зводяться до звинувачень у «грубому порушенні» Судом прав Президента України та Верховної Ради України є спробою підриву авторитету Конституційного Суду України.

«Конституційний Суд України сподівається, що публікація, розміщена на офіційних сторінках політичної партії «Слуга народу» в соціальних мережах, відображає позицію окремих політиків, а не Президента України та Верховної Ради України», — зазначили в КСУ.

Як  відомо, на сторінцах партії «Слуга народу» у Facebook та Телеграм з’явилося повідомлення, де йшлося про  те, що справа про конституційність статті про незаконне збагачення та інших законів антикорупційного законодавства має розглядатися в устній формі. Перехід на письмову форму розгляду справи називався грубим порушенням закону, яке ставить під сумнів легітимність  рішення КСУ в цій справі. Зазначалося, що таким чином КСУ «грубо порушує право Президента України та Верховної Ради брати участь у конституційних провадженнях».

Закон і Бізнес