Закон і Бізнес


Франція прирівняла діяльність юних блогерів до дитячої праці


14.10.2020 15:22
2309

Неповнолітні зірки YouTube, Instagram та інших соціальних мереж у Франції підпадуть під новий закон про дитячу працю. Документ, зокрема, регулює доступ дітей до зароблених коштів, а також право на «забуття».


Відповідний закон ухвалив парламент Франції, передає «Закон і Бізнес» із посиланням на Independent.

«Дитяча праця заборонена у Франції, але були винятки, в тому числі пов'язані з інтернетом», — зазначив член французького парламенту Бруно Штудер, який вніс законопроект на розгляд. За його словами, прийняття цього закону зробило Францію піонером в регулюванні індустрії дитячих інфлюенсерів.

Видання відзначає, що тепер будь-який заробіток неповнолітніх блогерів буде зберігатися на їх банківському рахунку, доступ до нього вони отримають після того, як їм виповниться 16 років. Крім того, компанії, які бажають найняти неповнолітніх зірок соцмереж,  повинні будуть отримати на це дозвіл від місцевої влади.

Закон також встановлює «право на забуття», яке зобов'язує соціальні мережі та інші інтернет-платформи видаляти будь-які відео або контент за запитом дитини.

За даними Forbes, в 2019 році найбільш високооплачуваною зіркою YouTube став восьмирічний Райан Каджи, який заробив завдяки платформі $ 26 млн.

Закон і Бізнес