Закон і Бізнес


П’ять тисяч доларів


№42 (1496) 17.10—23.10.2020
2146

Чоловік спершу подав дві однакові скарги, які потрапили до двох різних служителів Феміди. А потім громадянин написав два аналогічні відводи з двома тотожними звинуваченнями.


Ірина Огренич і Володимир Петренко з Київського районного суду м.Одеси отримали у своє провадження дві аналогічні скарги на працівників Національної поліції. Причому другу з них чоловік подав після того, як за першою вже відкрили провадження та внесли ухвалу про це до реєстру. Оскільки В.Петренко був другим, а за скаргою справу вже відкрили, то він відмовив у відкритті провадження.

Однак чекати щастя склавши руки громадянин не збирався та спробував потрапити до кабінету В.Петренка. Те, як чоловік підіймався по сходах та підходив до кабінету судді, зафіксувала відеокамера.

Утім, помічниця судді пояснила особі, що служитель Феміди не приймає громадян і до його кабінету зась. Але відвідувач сприйняв ці слова інакше. Він дійшов висновку, що в такий спосіб у нього просять хабара. Наступного дня чоловік заявив відвід В.Петренку, адже той, на його думку, поставив собі за мету здерти з людини $5000. Скаржник запевняв, що В.Петренко запропонував цю суму особисто.

Суддя І.Огренич отримала аналогічну заяву про відвід, і те ж саме звинувачення — упевненість, що жінка запропонувала заплатити $5000 за вирішення питання.

Обоє судді написали до Вищої ради правосуддя повідомлення про втручання (№№4586/0/6-20, 4588/0/6-20), просячи захистити їх від безпідставних звинувачень.